Aqua KristalB

AQUA KRİSTAL-B

Aqua Kristal-B ; T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı,biyosidal ürünler yönetmeliğine tabi, biyosid envanterine kayıtlı , havuzlarda dezenfeksiyon amacıyla geliştirilmiş kombine dezenfektan formülasyonudur. Ana etken maddesi Polimerik quarterner amonyum klorür’ dür.Bu malzeme 30 yılı aşkın süredir tıp sektöründe, insan sağlığına zararı olmaması sebebiyle ameliyat malzemelerinin dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır Bakterilerin vejetatif formlarına ve sporlarına , etkili , uzun süreli , güçlü ve hızla gelişen geniş spektrumlu dezenfektan özelliğine sahiptir.
Aqua Kristal-B havuza uygulandıktan sonra beraberinde sadece pH ayarlayıcı kimyasal kullanılır , diğer kimyasalların hiçbirinin kullanılmasına gerek görülmez.
Aqua kristal-b havuza uygulandıgında min. 4 hafta max. 14 hafta etkisini korumaktadır dolayısıyla havuz bakımı için çok az vakit harcanmaktadır, kimyasal malzeme sarf miktarları ve maliyetleri açısından diğer yöntemlerle mukayese edildiğinde daha avantajlıdır.

 

AQUA KRİSTAL-B’NİN GENEL AVANTAJLARI
* İnsan sağlığına zararı olmayan TEK havuz suyu dezenfektanıdır !!!
* Yosun, küf, mantar ve bakterilerle, güvenilir şekilde savaşır.
* Eser miktarda kullanıldığı için havuzda kimyasal bir kirlilik oluşmaz.
* Aqua Kristal B’nin çevre ve insan sağlığına bir zararı olmadığı için havuz suyu bahçe bitkilerinin sulanmasında bile kullanabilirsiniz.
* Kanserojen etkisi yüksek olan “ bağlı klor “ oluşumu Aquakristalb kullanımında ortadan kalkar .
* Her 100.000 Lt havuz suyu için 5 Lt Aquakristalb ,havuz suyuna tek seferde uygulanır. ( Günlük dozajlama gerekmez).
* Uygulamadan 15 dk sonra havuz kullanılabilir, sonrasında 7/24 havuz kapatılmadan aktif olarak kullanılabilir.
* Az kontrol gerektirir ve sürekli dozajlama gerektirmez.
* Tat ve koku yoktur.
* Havuz ekipmanlarına zarar vermez .
* Yüzme aksesuarlarına ,mayolara ,saçlara ve cilde zarar vermez aşındırıcı ve tahriş edici etkisi yoktur. Güneş ışınları
diğer dezenfektanların aktivasyon enerjisini azaltırken,
* Aquakristal-B nin aktivasyon enerjisini arttırır.
* Mikrobiyolojik ve fiziksel açıdan kusursuz , okyanus mavisi renginde ve berraklığında havuz suyu sağlar .
* Bütün kimyasal maddeler, özel taşıma koşulları altında nakledilirken Aqua Kristal B sahip olduğu raporlar sayesinde, hava kargoda dahil olmak üzere bütün kargo firmaları tarafından taşınabilmektedir. (Nakliye sırasında gıda maddeleriyle birlikte taşınmasında sakınca yoktur.)

İyonizasyon sonucu havuzunuzda gümüş ve bakır iyonları birikimine neden olur ve havuz tesisatının bozulmasına sebebiyet verir. Yapılan klinik çalışmalar bu ağır metallerin insan beyninde birikerek hafıza merkezine zarar verdiğini göstermiştir.